Ostu protseduur

Enamus meie autosid on hoolika valimisprotseduuri tulemusel toodud Saksamaalt.

Miks just Saksamaa kasutatud auto? Kesk-Euroopas on väga head teede tingimused ning selle tulemusel säilib autode hea seisukord kauem. Saksamaal on mitmeid erinevaid autotootjad, mis tähendab, et hoolduskvaliteet on kõrge. Kõrge liikluskultuuriga riikides hoitakse autosid paremini.

Pakume erinevaid paindlikke järelmaksu võimalusi. Täpsed tingimused sõltuvad antavast summast ja auto maksumusest. Erinevaid liisinguid pakuvad ka Eesti suurimad pangad.

Ostu protseduur

1. Vali auto vastavalt enda vajadustele. Arvesta mitu inimest seal enamasti sõidab; kas pead suuremaid asju transportima; kui oluline on kiirendus; kas enamasti sõidad linnas või maanteel; kui suur on sinu eelarve jne.

2. Tule kohale ning tee oma soovitud autoga proovisõit. Edu Autoaias on proovisõit tasuta ning me soovitame tungivalt ostjal proovisõitu teha.

3. Kui auto on arvel ja numbrid on ees, siis saab läbi E-riigi vahetada auto omaniku. Kui autol pole numbreid tuleb ta Eestis arvele võtta. Protseduur on lihtne. ARK esindus on Edu Autoaiast vaid kilomeetri kaugusel. Seal tehakse autole enne arvelevõttu registreerimiseelne ülevaatamine, kus veendutakse, et auto pole tagaotsitav. Seejärel saabki suunduda ARK ootesaali. Siin saab autonumbri ning registreerimistunnistuse.

4. Järgmine vajalik samm on kindlustus. Seda saab Tartu ARKis teha kohe õues. Erinevaid lahendusi selgitavad IIZI maaklerid. Mõlte ka läbi, kas oleks mõtekas teha ka kasko.

5. Peale arvelevõttu ning kindlustamist tuleb suunduda ülevaatusele. Saksamaalt ostetud autodel võivad väiksed asjad puudu olla nt tõkised või tulekustuti. Vahel tuleb eemaldada mõni kleeps. Kogu see protseduur võtab tund kuni kolm tundi aega (ARK+kindlustus+ülevaatus)

6. Oled uue auto omanik! Palju õnne! Sõida kaine peaga ning kinnita alati ka turvavöö!


Turvalist liiklemist soovib Edu Autoaed!